KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16657195
nr 1665 7195
Ture Ander
(1881-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1914. Olja på duk, 73x56 cm, yttermått inklusive ram: 87x72 cm
Ture Ander, svensk bildkonstnär född 1881, död 1959.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 9 december 2024
kl 19:43:49
700 kr
1.000 kr
1.300 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr